Zgrupowanie Szkoleniowe lipcowe – zobacz FILM

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z dokonań początkujących skoczków na lipcowym wyjeździe. Na drugie już Zgrupowanie Szkoleniowe przyjechało 7 początkujących skoczków, o liczbie skoków od kilkunastu do niepełnych stu.

Zaczynaliśmy od małych formacji 2-3 osobowych, a pod koniec wyjazdu już utworzyliśmy kilkupunktową formację 6 osobową, z bezpiecznym rozejściem i lądowaniem.

Warunki w lipcu są bardzo trudne, zdecydowanie to nie jest pogoda dla studentów kursu AFF. W lipcowych termikach uczestnicy mieli okazję nauczyć się bezpiecznego ratowania się z niejednej opresji, takiej jak np. boczny wiatr, lądowania w słonecznikach w terenie przygodnym, prawidłowego upadania, lądowania z wiatrem itp. Wyszukiwanie i unikanie  diabełków, czyli zawirowań powietrza to też przydatna umiejętność.

Oprócz termicznych warunków, lipiec charakteryzuje się też wysokimi temperaturami powietrza, co sprawia, że skoki zaczynaliśmy wcześnie rano i kończyliśmy najpóźniej ok 14.00. Trzeba było wcześnie wstawać, ale za to drugą połowę dnia spędzało się jak na urlopie w kilkugwiazdkowym hotelu z prywatnym basenem 😀

Uczestnicy wyjechali bardzo zadowoleni z progresu, jaki osiągnęli w krótkim czasie. Średnio wykonali po ok 20 solidnie przygotowanych skoków. Wyjechali z nową wiedzą, zbudowaną podstawą bezpiecznych formacji i świeżą, brązową opalenizną!

Zasadniczo miesiące jesienne, zimowe i wiosenne bardziej pasują do takich zgrupowań ze względu na dłuższy dzień skoczny. W lecie pomimo późnego zachodu słońca skacze się do 14-15, bo potem jest za gorąco. Za to w pozostałych porach roku nawet jeśli przyjdzie gorsza pogoda to jest czego się uczyć. Wykłady, szkolenia naziemne, omawianie i nauka omawiania skoków, wreszcie doskonalenie układania spadochronów. Na pewno nudno nie będzie.

Jeśli jesteś po AFF i nie wiesz, co ze sobą zrobić, to z pewnością zainteresuje Cię zgrupowanie szkoleniowe. Dowiedz się więcej i skontaktuj z nami w kwestii następnego terminu.

This slideshow requires JavaScript.