Zacząłeś kurs AFF i …. nie możesz go skończyć?


…TAK! możesz skończyć AFFa rozpoczętego w Polsce, w Hiszpanii.

To bardzo ważna informacja – nie musisz zaczynać AFF od zera!

Powodów, dla których nie kończy się kursu AFF może być wiele. Najczęściej występujące to pogoda, dostępność instruktorów oraz czas, który możemy przeznaczyć na kolejne weekendowe wyjazdy. Sezon w Polsce jest stosunkowo krótki. Liczba dni deszczowych, pochmurnych i wietrznych przeważa nad stabilną, słoneczną aurą jakże pożądaną podczas podstawowego szkolenia spadochronowego.

Tandemy, pogoda, kolejka

Nawet jeśli jednak ręka boska zamiesza i rozgoni chmury to zawsze w kolejce większej lub mniejszej czekają skoczkowie tandemowi, kamerzyści, zorganizowane grupy. Jak oni wyskoczą, to wtedy dopiero kolejka studentów.
Ten stan rzeczy wynika z faktu, iż w Polsce i płn Europie zazwyczaj skacze się tylko w weekend. Kilka miesięcy i tylko weekendy, z których część kasują prognozy pogodowe, a niektóre padają ofiarą zdarzeń losowych (rezerwacja przestrzeni powietrznej, awarie lub przeglądy samolotu, zawody, wizyty VIP-ów itp.).

LESS PAIN MORE SPAIN waiting for your aff jump

Jeśli ktoś rozpoczął szkolenie spadochronowe AFF, zaczęło mu dobrze iść, a sezon przerwał ten proces, to zimowa przerwa doprowadzi nie tylko do regresu umiejętności. Spowoduje również wzrost stresu przed skokami. Obawy, które towarzyszą obdarzonym wyobraźnią ludziom na niemal każdym kroku, w pewnym natężeniu potrafią zepsuć przyjemność skakania. Z czasem zaczniemy sobie racjonalnie tłumaczyć, dlaczego skoki nie są dla nas. A prawda jest po stronie gromadzących się lęków. Jeśli pamięć o radości towarzyszącej lądowaniu jest silniejsza niż lęk przed kolejnym skokiem, to maszyna napędza się sama. Skakać będziemy. Ale przy dłuższych przerwach pamięć o radości skoku zostaje zadymiona nieokreślonymi obawami i brakiem wiary w swoje możliwości nabywania umiejętności.


Dobrze więc zaplanować sobie jakąś alternatywę na jesień i zimę. Tak, aby na wiosnę wejść do gry nie tylko z mniejszymi ale nawet z większymi umiejętnościami. Podczas jednego wyjazdu do słonecznej Hiszpanii można dokończyć rozpoczęty gdzie indziej kurs AFF. Można poskakać samodzielnie i nabrać dobrego samopoczucia w powietrzu. Można wreszcie wejść na poziom wyżej i nauczyć się kolejnych umiejętności.

skydive atmosfera photos
Cały AFF na jednorazowym wyjeździe do Hiszpanii

Jest rozwiązanie tego problemu!

Dla każdej osoby przygotowany zostanie indywidualny program pomostowy, tak aby nabyte wcześniej umiejętności skutkowały szybszym ukończeniem kursu i rozpoczęciem skakania samodzielnego do licencji A lub B. Ważna informacja dla tych, którzy chcą kontynuować niedokończony kurs: trzeba zabrać ze sobą wypełnioną książkę skoków potwierdzoną przez instruktora. Dla przygotowania programu pomostowego przydadzą się też filmy ze skoków.

O ile można dyskutować nad stosownością szkolenia w Hiszpanii, gdy w Polsce jest pełnia sezonu, to nie ma żadnych argumentów na przesiedzenie zimowego zastoju. Tym bardziej, że do wiosny może opaść zapał.

Tunel? Lepiej wydać na skoki

Oczywiście tunel aerodynamiczny jest dobrym pomysłem na poprawienie umiejętności swobodnego spadania, jednak nigdy nie zastąpi skoków i emocji z nimi związanych. W sprawie tunelu, zalecanych ćwiczeń potrzebnych do ukończenia AFF również można uzyskać od nas pomoc i to zupełnie gratis.

Skoki w Hiszpanii cały rok po polsku!

Zamiast siedzieć i czekać na późną wiosnę w Polsce lepiej przylecieć do Bazy Atmosfery w Hiszpanii:

  • dokończyć kurs AFF,
  • naskakać się z 4600 metrów,
  • nauczyć układania spadochronów,
  • wrócić do Polski z licencją,
  • tak! można przyjechać z rodziną lub znajomymi, wypocząć, poopalać się, pozwiedzać Sewillę lub pojechać nad Ocean. W czasie, gdy w pochmurnych krajach dochodzi do depresji wywoływanej nie tylko przez wiadomości w mediach, ale również przez brak słońca, można poczuć południowy luz i naładować akumulatory.

Do tego ugościmy Cię w tak pięknych okolicznościach:

Skontaktuj się z nami już teraz, prześlij nam swoją historię i nie czekaj do następnego sezonu!

%d bloggers like this: