Kurs spadochronowy  AFF – niebo, Twój nowy plac zabaw:

Kurs spadochronowy  AFF to najszybsza i najbezpieczniejsza droga do zostania skoczkiem spadochronowym. Niesamowite uczucie wolności, poczucie przestrzeni i swobodnego spadania są nie do opisania „z ziemi”. Ogrom emocji i adrenalina towarzyszące kursowi spadochronowego mogą być nawet uzależniające, a możliwość latania z innymi skoczkami po zakończeniu kursu, tworzenie figur na nieograniczonym polu zabaw, jakim jest niebo, daje mnóstwo radości i satysfakcji. Kurs spadochronowy AFF to również wspaniały pomysł na oryginalny urlop i oderwanie się od codziennej rzeczywistości.

Kurs spadochronowy  AFF – zarys:

Kurs spadochronowy AFF, czyli Accelerated Free Fall to najszybsza metoda zostania samodzielnym skoczkiem. Nawet w 3-4 dni możesz nauczyć się samodzielnie wyskakiwać z samolotu z wysokości 5 tys m (najwyższej w Europie!), spadać przez ponad minutę wykonując różne ewolucje, otworzyć spadochron i bezpiecznie wylądować. Po Kursie AFF szkolisz się dalej, aby nabrać umiejętności do skakania z innymi skoczkami i zdobyć licencję samodzielnego skoczka USPA B.

skydive spain, skoki w hiszpanii, dornier, skydiver, kurs aff

Zanim po raz pierwszy w ramach kursu wyskoczysz z samolotu ze swoim spadochronem na plecach i w towarzystwie Twoich instruktorów, przed Tobą całodzienne szkolenie teoretyczne, ćwiczenia na ziemi, na uprzęży spadochronowej, na trenarzeże i egzamin z przyswojonej wiedzy teoretycznej.

Kurs spadochronowy AFF
Kurs spadochronowy AFF
Kurs spadochronowy AFF

W Skydive Atmosfera do Kursu AFF dostaniesz specjalny kombinezon, nowoczesny sprzęt spadochronowy, kask, gogle i wysokościomierz, czyli wszystko co potrzebujesz do skakania z samolotu.

Podczas pierwszych skoków jesteś asekurowany przez instruktorów, którzy trzymają Cię za uprząż spadochronową w powietrzu, a potem korygują Twoją sylwetkę za pomocą sygnałów aż do otwarcia spadochronu:

Kurs spadochronowy AFF
Kurs spadochronowy AFF
Kurs spadochronowy AFF

Podczas Kursu AFF uczysz się nie tylko swobodnego spadania, ale również latania na spadochronie. Jest to zupełnie oddzielna dyscyplina tego sportu, w której niektórzy doskonalą się w zawodach tzw. SWOOP.  Po otwarciu czaszy instruktorzy pomagają Ci sterować i wylądować za pomocą komunikacji przez radio.

Kurs spadochronowy AFF
Kurs spadochronowy AFF

Po zakończeniu skoków instruktorzy omawiają filmy i wyznaczają ćwiczenia do poprawy. Wszystko tak aby kurs przebiegał optymalnie i był maksymalnie dopasowany do Twoich warunków psychofizycznych. Grupy 2-3 osobowe zapewniają bardzo indywidualne podejście, w końcu jest to personalizowany Kurs spadochronowy AFF.

Kurs spadochronowy AFF

W naszym Ośrodku już w trakcie szkolenia AFF zdobywasz początkową wiedzę, jak składać prawidłowo swój spadochron. Dbamy o to, aby wykorzystać optymalnie cały  Twój czas poświęcony na kurs.  Ta umiejętność jest wymagana jednak dopiero do licencji B.


Kurs spadochronowy  AFF – Przebieg:

Szkolenie teoretyczne

 • Wykłady i prezentacje w formie paneli dyskusyjnych
 • Ćwiczenia naziemne: sylwetka do skoku, rozpoznawanie sygnałów, poprawianie sylwetki, kontrola wysokości, ćwiczenie otwarcia spadochronu, wzmacnianie mięśni grzbietu
 • Ćwiczenia na lotnisku: ćwiczenia na uprzęży spadochronowej, na trenażerze samolotowym, prawidłowe upadanie, podejście do lądowania i symulacja lądowania
 • Przygotowanie do skoku: kombinezon, kask, gogle, zapoznanie z Twoim spadochronem.

Skoki z samolotu z wysokości ok 4700 m:

 • Level 1: skok spadochronowy z samolotu z dwoma instruktorami, zapoznanie ze swobodnym spadaniem, kontrola wysokości, samodzielne otwarcie spadochronu, lądowanie z prowadzeniem przez radio.
 • Level 2: skok spadochronowy z samolotu z dwoma instruktorami, ćwiczenie obrotów, utrzymanie kierunku bez trzymania jednego instruktora,  lądowanie z prowadzeniem przez radio.
 • Level 3: skok spadochronowy z samolotu z dwoma instruktorami, ćwiczenie utrzymanie kierunku bez trzymania dwóch instruktorów,  lądowanie z zabezpieczeniem radiowym.
 • Level 4: skok spadochronowy z samolotu z jednym intruktorem, ćwiczenie obrotów bez trzymania,  lądowanie z prowadzeniem przez radio.
 • Level 5: skok spadochronowy z samolotu z jednym intruktorem, samodzielne wyjście z samolotu, stabilna sylwetka, lądowanie bez radia.
 • Level 6: skok spadochronowy z samolotu z jednym intruktorem, samodzielne wyjście z samolotu, salto i destabilizacja, lądowanie bez radia.
 • Level 7: samodzielne wyjście z samolotu, stabilna sylwetka, strzała-track, lądowanie na stojąco.
 • Level 8: Hop&Pop, czyli niski skok z wysokości ok 1500m.

Kurs spadochronowy AFF – Plan ramowy:

Kurs spadochronowy AFF w polskiej bazie spadochronowej w Hiszpanii dopasuje się do Twojego urlopu, jednak zalecamy pobyt minimum 7, optymalnie 10 dni. 

Jak rozplanowujemy kurs w trakcie Twojego pobytu:

 • 1 dzień przyjazd
 • 2 dzień teoria
 • 3 dzień powtórka teorii, ćwiczenia naziemne i 1 skok, poziom 1 AFF
 • 4 dzień odświeżenie teorii i 2 skoki, poziom 2 i 3 AFF
 • 5 dzień odświeżenie teorii i 2 albo 3 skoki, poziom 4-6 AFF
 • 6 dzień odświeżenie teorii i 2 albo 3 skoki, poziom 6-7 AFF
 • 7 dzień odpoczynek lub skoki samodzielne
 • 8 dzień skoki samodzielne
 • 9 dzień skoki samodzielne
 • 10 dzień wyjazd

Jest to plan optymalny, w przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań, jak np. pogoda, samopoczucie, ochota na zwiedzanie czy disconnect, mamy kilka dni zapasowych. Można też szybciej skoczyć Kurs spadochronowy AFF i miec więcej dni na samodzielne skoki, lub przeplatać skoki dniami wypoczynku czy wyjazdow do pieknej Sevilli czy nad Ocean. Personalizowany Kurs spadochronowy AFF ma to do siebie, że dostosowujemy go do indywidualnych Twoich preferencji i predyspozycji.

Aby Kurs spadochronowy AFF przebiegał komfortowo, postaraliśmy się, aby wszystko inne było już zorganizowane. Nasze pakiety są bezkonkurencyjne i dopasowują się do każdej kieszeni.

Przejdź tutaj, aby do

Dokonanie rezerwacji upoważnia do otrzymania gratis nowoczesnego poradnika spadochronowego, naszego BestSellera w serii SKYDIVING: “Kurs Spadochronowy AFF, czyli jak dobrze wypaść”

kurs spadochronowy AFF ebook poradnik spadochronowyZobacz na naszym Kanale Youtube filmy spadochronowe i dołącz do nas! 


%d bloggers like this: