Kurs FSC – Formation Skydiving Course

–  jest niezwykle ważnym krokiem w stronę bezpiecznego skakania z innymi skoczkami. Pierwsze radosne, samodzielne skoki po AFF szybko zaczynają się nudzić. Znajomości zawierane na lotnisku kuszą do wspólnej zabawy w powietrzu. Jednak bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności można nieświadomie doprowadzić do poważnych zagrożeń.

Kurs FSC Formation Skydive Course

Założenia

FSC to wiedza, ćwiczenia podczas swobodnego spadania oraz równie ważny trening latania na czaszy spadochronu. FSC to także nauka składania spadochronu głównego oraz trening wodny, obowiązkowy do licencji B. Dzięki obecności basenu w naszej bazie, treningi wodne wykonujemy przez cały rok.
Ukończenie szkolenia FSC kończy się zdobyciem licencji B USPA i zdobyciem upragnionej samodzielności. Bez konieczności skoków kontrolnych i związanym z tych opłat na różnych innych strefach.
Po zakończeniu szkolenia podstawowego, młody adept nawet nie ma pojęcia, ile jeszcze można (trzeba) się nauczyć.

Przebieg

Kurs FSC, tak jak AFF, jest prowadzony w sposób personalizowany, przez cały rok.

Kurs FSC, podobnie jak AFF, podzielony jest na poziomy. Zaliczenie ich pozwala przejść do kolejnych ćwiczeń. Różnica pomiędzy szkoleniem podstawowym a FSC jest jednak taka, że pomiędzy kolejnymi poziomami skoczek ma czas na dowolną liczbę skoków samodzielnych. Dzięki temu, każdy może rozłożyć sobie to szkolenie na odpowiednią do swoich możliwości liczbę. Minimum 5 poziomów FSC zalicza się w 10-15 skokach. Dla tych, którzy dysponują większą ilością czasu, kurs można rozszerzyć, aby poszczególne ćwiczenia mogły być perfekcyjnie dopracowane. Każdy poziom szkolenia to ćwiczenia techniki oddzielania się od samolotu, podnoszenie umiejętności swobodnego spadania oraz trening latania spadochronem szybującym. Kurs FSC to także wykłady o postępowaniu w sytuacjach awaryjnych i wreszcie nauka układania spadochronu oraz obowiązkowy trening wodny.

Szczegółowe informacje na temat kosztów i z czego się składa Kurs FSC znajdziesz w pdfie informacyjnym. Aby go otrzymać wystarczy sie z nami skontakować na maila.

Kurs FSC Formation Skydive Course

Opinia Pawla
Kurs FSC

Pierwsze spotkanie z Iwanem i Ulą, pierwsze pogaduchy i już wiedziałem że będzie ciekawie. Po dwóch dniach pobytu już żałowałem że wybrałem się tylko na 12 dni. Szkolenie FSC (FS1) składające się z 5-10 etapów okazało się brakującym ogniwem w dalszym rozwoju mojego skakania.

Poprzez całkiem nowe dla mnie zagadnienia odnośnie sterowania ciałem podczas swobodnego spadania, budowania formacji  po dodatkową naukę sterowania czaszą, oraz ogrom rozbudowanej wiedzy teoretycznej popartej doświadczeniem. Te wszystkie zagadnienia wraz z elementami zabawy dla rozbicia spięcia podczas skoku to bardzo dobrze przygotowany program szkolenia „FSC” Skydive Atmosfera.

Szkolenie w połączeniu z wyśmienitą kuchnią i atmosferą, jaką Iwan i Ula goszczą wszystkich odwiedzających, oraz możliwość poznania rozmaitych ciekawych ludzi z różnych zakątków globu tworzy optymalną przystań dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek we wspaniałym towarzystwie z ogromną ilością słońca.

Zobacz poniżej film z jednego z poziomów:

FSC nie jest niestety tak spopularyzowany jak AFF. Wynika to z wielu przyczyn, spośród których długość polskiego sezonu i weekendowa aktywność stref zrzutu jest najważniejszą. Przez taki układ okoliczności doświadczeni instruktorzy zaangażowani są jedynie w skoki tandemowe i AFF.

Kurs FSC Formation Skydive Course

Dlaczego warto zaplanować sobie wyjazd spadochronowy w Hiszpanii?

Sezon trwający prawie cały rok, strefa zrzutu aktywna 7 dni w tygodniu, wysokość 4600-4700 każdego skoku oraz wygospodarowane kilkanaście dni na wyjazd do Hiszpanii to idealne podstawy na Kurs FSC. Umiejętności pozwalające na wspólną zabawę ze skoczkami na różnym poziomie (a nie tylko z instruktorami), samodzielne składanie spadochronu, licencja spadochronowa USPA oraz spory zasób wiedzy i umiejętności, to efekt przemyślanego wypoczynku. Im szybciej przejdzie się trudny początek, tym szybciej będzie można skakać nawet w gorszych warunkach pogodowych z każdym skoczkiem. Wyjazd i przyspieszenie swojej edukacji spadochronowej są więc ważne nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale również szybko likwidują niedogodności bycia nowicjuszem.

Serdecznie zapraszamy do całorocznej polskiej bazy w Hiszpanii.

%d bloggers like this: