Oto garść świeżych videonewsów

Zgodnie z sugestiami naszych widzów, tym razem reportaż z ostatnich kilkunastu dni skoków i szkoleń w polskiej bazie. Nauka lądowania, skoki nowych absolwentów kursu AFF, a także nasza specjalność, Formation Skydive Course, czyli intensywny progres z nauką układania i treningiem wodnym do licencji USPA B. Bardzo dziękujemy klubowiczom, a szczególnie Sebastianowi, Marcinowi, Jarkowi, Krzyśkowi i Kubie za współudział w tworzeniu materiałów! Ocenzurowane scenki do obejrzenia na miejscu 😉

FSC – czyli progres do licencji to nasza specjalność

Okres pomiędzy AFF o uzyskaniem ok 200-300 skoków to czas największych zaniedbań w wiedzy młodego skoczka. Tak, jak na AFFie jest pod czujnym okiem odpowiedzialnego za niego instruktora, tak po uzyskaniu “samodzielności” na papierze, nie idzie za tym kompletnie kolejna solidna porcja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Jeśli w tym czasie skoczek nie uzyska świadomości zagrożeń, jego beztroska zabawa w powietrzu z innymi skoczkami, może nie okazać się taka beztroska. Wypadki doświadczonych skoczków często mają korzenie w lukach edukacyjnych “za młodu”, w braku odświeżania wiedzy, przeglądania sytuacji awaryjnych, niekontrolowanej przez nikogo z otoczenia brawury i przeskakiwania procedur.

W okresie po AFF skoczek jest w stanie szczególnej euforii i dobrze. Skoki spadochronowe są niesamowicie radosną dyscypliną sportów ekstremalnych, którą w odróżnieniu od innych, można  uprawiać razem budując formacje płaskie i freefly. Skoki grupowe cieszą o wiele bardziej niż samotne przelatywanie przy skale (no oczywiście to też cieszy, ale tylko jeśli zostanie nagrane i upublicznione, inaczej kto w to uwierzy? 😉

Dlatego w naszej szkole nie wykonujemy skoków tandemowych, a kursy AFF prowadzimy w sposób personalizowany, nie więcej niż 3 osoby na jednym kursie. Dzięki takiej organizacji mamy dużo czasu dla naszych absolwentów. Jak mówi na filmie Marcin Pikus: “nie ma porównania ze skokami AFF i tymi do licencji” i jest niesamowite to jak “ktoś doświadczony przeprowadzi Cię przez ten trudny okres”, kiedy dusza mówi: CHCĘ,  ciało: NIE UMIEM!!!

W kursie Formation Skydiving Course uczymy tego, na co na AFF nie ma czasu, a świeży umysł młodego skoczka, zaprawiony adrenaliną, nie jest w stanie wchłonąć. Podobnie, jak AFF, maksymalnie 3-4 osoby na kursie FSC, po którym już mogą bezpiecznie skakać małe formacje 2-4 osobowe i potem coraz większe.

zgrupowanie szkoleniowe

W komplecie z nauką latania na czaszy, celnością lądowania, wyższą szkołą zapoznania z niuansami sprzętu spadochronowego, treningiem wodnym i nauką układania spadochronów, egzaminem teoretycznym do licencji A i B USPA, z naszej szkoły wychodzisz jako samodzielny i bezpieczny skoczek, posiadający ok 50 skoków i zbudowaną świadomością, na co kiedy możesz sobie pozwolić. Tak, aby cieszyć się jak największą liczbą wesołych, rozwojowych i – jeśli w przyszłości chcesz zostać instruktorem – niegłupich skoków.

Oczywiście ten Videonews jest prawie zupełnie o czymś innym ;). Dziękujemy za danie pozytywa i udostępnienie, jeśli Wam się podoba.