A może by tak…?

Blue Monday 2019, według brytyjskiego psychologa z Cardiff University Cliffa Arnalla, wypadnie w trzeci poniedziałek nowego roku, czyli dzisiaj, 21 stycznia.

Dokładny termin Blue Monday 2019 został wyliczony na bazie specjalnie opracowanego wzoru Arnalla. Algorytm brał pod uwagę kilka czynników: meteorologicznych (krótki czas trwania dnia, niski poziom nasłonecznienia), ekonomicznych (ilość czasu, jaka minęła od Bożego Narodzenia  koniec terminu płatności kredytów dotyczących zakupów świątecznych) oraz psychologicznych (uświadomienie sobie niespełnionych postanowień noworocznych).

Czyli tak, znowu nie poszedłem na siłownię, nie rzuciłem palenia, nadużywania alkoholu itp, a sobie obiecałem. Konto po szaleństwach świąteczno-sylwestrowym świeci pustkami, ciągle zimno, brak słońca, szybko się robi ciemno, pada deszcz…. do d…. takie życie, ech….

Blue Monday – czy faktycznie istnieje?

Od początku koncepcja Blue Monday była mocno kontrowersyjna. Jednak występujące przypadki depresji, a nawet samobójstw słabszych psychicznie jednostek, mogą świadczyć, że coś jest na rzeczy.

Blue Monday 2019 – jak sobie poradzić?

Istnieje, czy nie istnieje, mamy prawo czuć doła z chociażby z  ww. powodów. Na smutki w zależności od sytuacji trzeba jednak reagować, nie można zbyt długo się smucić, ponieważ psychosomatyka zapuka do drzwi i za chwilę my zapukamy do lekarza.

Blue Monday – Nasze remedia:

Jeśli konto świeci pustkami – weź się do roboty, zapisz na dodatkowy kurs, uzyskaj nowe kwalifikacje, poproś o nadgodziny, siedzenie i jędzenie nic nie da.

Jeśli waga nie kłamie i nie podoba Ci się to – rusz się i pojdź wreszcie na siłownię, basen, albo chociaż jeśli nie pada, wyjdź na rower czy spacer.

Blue monday 2019 lekarstwo

Jeśli natomiast jest Ci zimno i ciemno, pada deszcz i brakuje Ci witaminy D – zarezerwuj już teraz swoje wakacje w Klubie Atmosfera! Nawet najbardziej przygnębionych rozweseli wcinanie pomarańczy i mandarynek prosto z drzewa, bezkresność i uspokajający szum fal Atlantyku, czy… skok z samolotu! A moze nawet caly kurs AFF!

Napisz do nas teraz od razu, zorientuj się w przelotach  i … ciesz się andaluzyjskim słońcem, błękitem nieba i wszystkim, co tu na Ciebie czeka!