Czy wiesz, że w Atmosferze jest inaczej? Czy wiesz, że jest normalniej?

Szkolenia spadochronowe w Atmosferze Czy wiesz, że w Atmosferze, pomimo najlepszej pogody w Europie grupa studentów AFF to maksymalnie 3 osoby przy dziesięciodniowym pobycie? Czy wiesz, że oznacza to, iż nie trzeba się stresować upływem czasu a także czekać w długiej kolejce na swój skok?
Szkolenia spadochronowe w Atmosferze, teoretyczne i ćwiczenia naziemne trwają przez półtora dnia. Potem student wykonuje swój pierwszy skok jako jedyny skok tego dnia. Silne emocje wymagają uszanowania a proces konsolidacji uzyskanej wiedzy i pierwszych umiejętności następuje, gdy śpimy. Drugiego dnia można więc spodziewać się bardziej świadomych reakcji i lepszego progresu u studenta. Każdego kolejnego dnia jest dużo czasu na solidne przygotowanie do kolejnego skoku, jest też czas na zdobywanie wiedzy o sprzęcie, o układaniu, o zasadach bezpieczeństwa.

Czy wiesz, że w Atmosferze nie skaczemy tandemów? Nie ma więc obaw, że instruktor zajmie się studentem w przerwach pomiędzy kolejnymi pasażerami tandemowymi, którzy “nie mogą czekać”.

Szkolenia spadochronowe w AtmosferzeCzy wiesz, dlaczego tak ważne jest, aby na czas kursu być zakwaterowanym w Bazie Atmosfery? Pytania w głowach studentów rodzą się niezależnie od pory dnia, stały kontakt pozwala na sprawną wymianę informacji ale także na obserwację emocji i zachowań studenta. W Atmosferze to bardzo ważne, aby uczyć się komunikacji, poznawać swoje ograniczenia i szanować różnorodność zachowań i indywidualnych możliwości. Każdy z nas jest taki sam i inny jednocześnie. Dobrze to zrozumieć już na początku przygody ze skokami. Każdego wieczora oglądane i analizowane są filmy wszystkich skaczących tego dnia Atmosferowiczów. Nie ma znaczenia, czy zaczynasz kurs AFF, kurs FSC czy doskonalisz swoje umiejętności jako doświadczony skoczek. Wspólne oglądanie i analizowanie materiału, w tym materiału z lądowań to potężne narzędzie dydaktyczne i integrujące. Materiały gromadzone są na przenośnym twardym dysku i w każdej chwili można skopiować sobie ważne dla siebie nagrania. Każdy kursant AFF właśnie w tym celu dostaje od nas swój pen drive.
Oczywiście basen w porze letniej i sauna w okresie zimowym i całoroczna duża przestrzeń zieleni stanowi dodatkowy pozytyw dla zakwaterowanych Atmosferowiczów.

Czy wiesz, że posiłki podawane w Bazie już stały się powodem tęsknoty dla tych, co wyjechali? Wspólne jedzenie to niezwykle ważny dla ludzi element budowania więzi w grupie. Szczególnie, gdy jest to dobre jedzenie. W Hiszpanii, gdzie dieta śródziemnomorska została przez UNESCO wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego gotowanie i jedzenie to przyjemność. Skoki nie muszą być skautowskim trwaniem w spartańskich warunkach. Pobyt w Atmsoferze to nie tylko szkolenie spadochronowe ale wypoczynek i nawiązywanie wspólnych znajomości.

Czy wiesz, że w Atmosferze w cenie kursu wliczony jest także obszerny, nowoczesny podręcznik spadochronowy? Wiedza ulatuje z głów bardzo szybko, tym bardziej wiedza pozyskana przed emocjonującym pierwszym skokiem. Choć w trakcie szkolenia studenci odświeżają ją sobie na bieżąco to podręcznik jest elementem bezpieczeństwa, który pozwala na uniknięcie zniekształceń i powstanie braków informacji, potrzebnych dla zachowania zdrowia i życia w skokach spadochronowych. Jeśli ktoś zakupił wcześniej podręcznik, otrzyma podczas kursu kolejny e-book, np “Sytuacje awaryjne w spadochroniarstwie”.

Szkolenia spadochronowe w Atmosferze

Czy wiesz, że w Atmosferze do kursu AFF i kursu FSC otrzymasz kod dostępu do aplikacji “Student Skydive”? Aplikacja stanowi nowoczesne narzędzie niezwykle przydatne nie tylko do pierwszych skoków po zakończeniu AFF ale także do wizualizacji prawidłowej pracy ciała w trakcie swobodnego spadania. Aplikacja została przygotowana przez jednego z Atmosferowiczów, co również jest bardzo ważne.

Czy wiesz, że Atmosfera czynnie przykłada się do propagowania bezpieczeństwa? Kanał YouTube Skydive Atmosfera ma ponad półtora tysiąca widzów. Ponad 200 filmów, z których większość dotyczy techniki i bezpieczeństwa spadochronowego. Forum spadochronowe to obecnie największe, ogólnopolskie forum na platformie phBB. Blog spadochronowy skokispadochronowe.net, który właśnie czytasz jest również najobszerniejszym, dotyczącym w głównej mierze bezpieczeństwa i techniki spadochronowej. Atmosferowicze rozsiani po wielu strefach Europy czynnie przykładają się do zwiększania świadomości w skokach spadochronowych oraz pokazują możliwości komunikacji ponad podziałami.

Czy wiesz, że skaczemy z wysokości 4600 metrów (15000 stóp)? Te 600 metrów to 12 sekund swobodnego spadania więcej w każdym skoku. To dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.

Czy wiesz coś o mnie, czyli osobie, która może Cię szkolić? Skaczę od ponad ćwierć wieku, w 1999 roku uzyskałem uprawnienia instruktorskie. Mam na swoim koncie ponad 10 tysięcy skoków. Przez kilka lat prowadziłem wraz z Ulą własną strefę zrzutu, co pozwoliło mi spojrzeć na problemy organizacyjne z innego punktu widzenia. Przez kilka lat byłem redaktorem działu spadochronowego w Przeglądzie Lotniczym.

grzegorz Kucharczyk

Szkolenia spadochronowe w Atmosferze

Jestem autorem kilku obszernych podręczników. Jestem wychowankiem AWF Warszawa, mam ponad 40 lat, rodzinę. Kocham i szanuję życie, co staram się zaszczepiać u moich uczniów. Wraz z moją żoną, która jest także instruktorem spadochronowym staramy się być blisko ludzi, którzy zaufali nam i chcą się szkolić w sposób ludzki, zindywidualizowany, z szacunkiem i wzajemnym zrozumieniem.

To dlatego w Atmosferze jest inaczej, jest normalniej. To już nie tylko klub spadochronowy, to już zaczął być szczególny stan umysłu.

Jeśli, co czytasz jest w rezonansie Twoich oczekiwań skontaktuj się z nami. Obecnie najszybszą formą jest FB, nie obawiaj się dodać nas do znajomych 😉

https://www.facebook.com/BazaSkydiveAtmosfera/
https://www.facebook.com/ula.ursula92
https://www.facebook.com/grzegorz.iwan.kucharczyk

Baza Atmosfery mieści się w hiszpańskiej Andaluzji, blisko Sewilli. To najbardziej słoneczne miejsce w całej Europie. Skaczemy począwszy od września, czyli nie kolidujemy z działalnością innych europejskich ośrodków szkolenia i strefami zrzutu, po prostu w wakacje w Sewilli jest za gorąco.

Szkolenia spadochronowe w AtmosferzeSezon na saunę zaczynamy od początku Października i trwa on do końca Marca 🙂

 

Dowiedz się więcej tutaj 

Categories: newsy