iwanekNikt chyba nie lubi kompromisów. Czasem są konieczne, ale zawsze oznaczają nagięcie karku. Mój kark zawsze był pod tym względem niewygodnie sztywny. Gdy więc nie pasuje to co jest, gdy dopasowanie się wymaga nagięcia karku to można spróbować zmiany otoczenia. Tak się stało, że szczęście kolejny raz pomogło mi.

W Hiszpanii mogę szkolić tak, jak lubię, tak jak uważam za prawidłowe. Mogę robić to kameralnie i przez cały rok. Po trzech latach życie pokazało, że najlepiej, gdy adepci AFF przyjeżdżają na 10 dni i są przeze mnie trenowani w grupie max 3 osoby. Wtedy mam najlepszy z nimi kontakt i mogę robić swoją robotę instruktorską w najlepszy sposób. To, że AFF to kurs “accelerated” nie znaczy wcale, że musimy gdzieś się spieszyć. No i nie spieszymy się.

Po trzech latach uzbierała się całkiem spora grupa stałych bywalców Klubu Sportowego Atmosfera. Odczuwam pewne zewnętrzne naciski, które pokrywają się z moimi wewnętrznymi przekonaniami. Szkolenie nie kończy się na licencji A. Ono się wtedy naprawdę zaczyna, tyle że ma charakter dużo bardziej dobrowolny. Dlatego powstają Zgrupowania Szkoleniowe.

Spadochronowy trening stacjonarny dla wychowanków Atmosfery, którzy mają minimum licencję A. Do licencji A mogą przyjeżdżać przez cały rok, wtedy gdy szkolę podstawówkę. To zbieżne szkolenia i razem uczniom jest raźniej. Gdy jest w garści licencja A to można zapisać się na Zgrupowanie

Zgrupowania będą dotyczyły szerokiego zakresu szkolenia:

  • budowanie płaskich formacji i organizowanie bezpiecznych zabaw w powietrzu,
  • przemyślane i bezpieczne filmowanie w powietrzu – szkolenie do tytułu Kamerzysty Atmosfery
  • zasady prowadzenia treningu spadochronowego, przygotowywania i omawiania skoków, wprowadzania zasad bezpieczeństwa – szkolenie do tytułu Trenera Atmosfery
  • zasady prowadzenia treningu postępowania w sytuacjach awaryjnych
  • sytuacje awaryjne w spadochroniarstwie

Na zgrupowaniach dotyczących latania i układania:

  • układanie spadochronu głównego i serwisowanie zestawu spadochronowego – kurs do tytułu Układacza Atmosfery
  • ćwiczenie efektywnego latania na czaszy,
  • celność lądowania i lądowania w trudnych warunkach,
  • Na tych zgrupowaniach nastawiamy się na skoki niskie, filmowane, analizowane i omawiane. Uczymy się jak detale układania wpływają na otwarcia spadochronów, jak kontrolować otwarcia spadochronu. Dużo trenujemy na uprzęży.

Pierwsze zgrupowanie odbędzie się w grudniu.

Categories: newsy