Hop’n’pop jump aff to dopełnienie kursu AFF

Zakończywszy skoki tzw. wysokie, z wysokości minimum 3-4000 m, a w naszym przypadku prawie 5000 (tak, tak, to daje praktycznie w cenie kursu AFF jedną minutę swobodnego spadania gratis!) – student powinien skoczyć hop’n’pop jump aff. Jest to skok z ok 1500 m, czyli ćwiczenie sytuacji awaryjnej, kiedy trzeba opuścić samolot na niskiej wysokości.hopnpop jump aff.03

hop'n'pop jump aff

W ramach kursu FSC, można nauczyć się u nas nie tylko tej, ale i innych procedur awaryjnych. W końcu szkolicie się u autora jedynego na rynku polskim, nowoczesnego opracowania spadochronowego “Sytuacje Awaryjne w Spadochroniarstwie”.

hopnpop jump aff.35 hopnpop jump aff.02 hopnpop jump aff.30

Na powyższych zdjęciach widać skoczków opuszczających samolot na wysokości 1500 m, przygotowujących się do natychmiastowego otwarcia spadochronu głównego. Wbrew pozorom, to bardzo ważne ćwiczenie. Podczas kursu AFF skoczek ma około minuty na uzyskanie sylwetki “płaskiej”, niezbędnej do prawidłowego otwarcia spadochronu. Kiedy wyskakujemy jeden po drugim, bo samolot ma awarię, musimy myśleć o wielu rzeczach, także o towarzyszach feralnego lotu. W naszej szkole kładziemy nacisk na bezpieczne szkolenie i powtarzanie “safety drills” do znudzenia. Być może dzięki temu możemy przez ponad 20 lat działalności cieszyć się praktycznie bezwypadkowością.

Oczywiście nie zapominamy o wypoczynku i zabawie!

skydive spain courses-003 skydive spain courses-002 http://www.skokiwhiszpanii.pl/kursy-po-aff

personalizowany kurs AFF-001